Strzelanina miała miejsce na przedmieściach Orlando w Pine Hills.

"Zabił przed południem"

Jak poinformował cytowany przez Reutersa szeryf hrabstwa Orange John Mina, Moses zabił w środę przed południem czasu miejscowego 20-letnią kobietę. Powrócił w kilka godzin później na miejsce zbrodni i otworzył ogień do relacjonujących sprawę zabójstwa reporterkę i fotografa telewizji kablowej Spectrum News 13.

Reklama

Dziennikarka zmarła, a jej kolega znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym. Zanim czarnoskóry Moses ich zaatakował, napadł także na mieszkające w pobliżu kobietę i jej 9-letnią córkę. Dziewczynkę zastrzelił a matkę przewieziono do szpitala w ciężkim stanie.

Mężczyzna został zatrzymany

Według szeryfa Moses został zatrzymany wieczorem. Postawiono mu zarzut zabójstwa 20-latki. Przewidziane jest wkrótce jego formalne oskarżenie w związku z zastrzeleniem i zranieniem pozostałych ofiar.

Mina dodał, że kiedy podejrzanego zatrzymano był uzbrojony w pistolet. Ma długą przeszłość kryminalną, w tym "aresztowania pod zarzutem przestępstw z użyciem broni palnej, agresywne pobicia, włamania i spektakularne kradzieże".

Zdaniem szeryfa Moses znał 20-latkę, ale nie miał żadnych związków ani z ekipą telewizyjną, a przyjechali w nieoznakowanym samochodzie, ani też z dziewczynką i jej matką. Motywy ataków nie są dotąd znane.

Z Waszyngtonu Andrzej Dobrowolski