"Rozpad Rosji jest nieuchronny, już teraz mówi się tam o przenoszeniu stolicy bardziej w głąb kraju" - powiedział we wtorek Ołeksij Daniłow, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO), cytowany przez agencję Ukrinform.
Rosja się rozpada, Rosja nie będzie w takich granicach i nie można już zatrzymać tego procesu. Skoro o tym problemie zaczyna mówić sam Hitler o nazwisku Putin, to bierzcie pod uwagę, że tak jest i że coś się będzie działo. Już teraz prowadzone są rozmowy dotyczące przeniesienia stolicy w głąb Rosji i toczy się już wiele innych procesów - oświadczył Daniłow na antenie publicznej telewizji.
Ukraiński polityk już wcześniej mówił, że 24 lutego 2022 r. był "początkiem rozkładu Federacji Rosyjskiej" - przypomina Ukrinform.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|