Rosja zdynamizowała natarcie na miasto Bachmut w obwodzie donieckim, na wschodzie Ukrainy, gdyż siły rosyjskiego ministerstwa obrony i najemniczej Grupy Wagnera poprawiły współpracę - przekazało w piątek brytyjskie ministerstwo obrony.
W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że ukraińska obrona nadal utrzymuje zachodnie dzielnice miasta, ale w ciągu ostatnich 48 godzin została poddana szczególnie intensywnemu rosyjskiemu ostrzałowi artyleryjskiemu.
Współpraca wagnerowców i rosyjskiej armii
Oddziały szturmowe Grupy Wagnera nadal prowadzą główne natarcie przez centrum miasta, podczas gdy rosyjskie siły powietrznodesantowe (WDW) odciążyły niektóre jednostki wagnerowców zabezpieczając północną i południową flankę operacji.
Dodano, że siły ukraińskie borykają się z poważnymi problemami z zaopatrzeniem, ale dokonały uporządkowanego wycofania z pozycji, z których zostały zmuszone do ustąpienia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|