Dziennik Gazeta Prawana logo

Zaatakował nożem funkcjonariuszki krzycząc "Allahu akbar". Został postrzelony

8 maja 2023, 10:02
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Francuska żandarmeria
Francuska żandarmeria/ShutterStock
Na południu Francji trzydziestokilkuletni mężczyzna zaatakował nożem dwie kobiety-żandarmów, krzycząc "Allahu akbar". Został postrzelony i jest w stanie krytycznym; funkcjonariuszki zostały lekko ranne – podała w poniedziałek stacja BFM TV.

Do ataku doszło w niedzielę po południu. Sprawca został zatrzymany do kontroli w departamencie Vaucluse w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe. Zanim zaatakował funkcjonariuszki, wyciągnął nóż i żelazny pręt. Funkcjonariuszki użyły paralizatora, a następnie pięciokrotnie postrzeliły mężczyznę – podaje stacja BFM TV.

Napastnik został przewieziony do szpitala w Awinionie. Jego stan jest krytyczny.

"Mimo nakazu zatrzymania szybko się zbliżał, a jego bardzo agresywna postawa zmusiła żandarmerię do kilkukrotnego otwarcia ognia” – poinformowała media żandarmeria.

Ranne funkcjonariuszki 

Podczas akcji funkcjonariuszki w wieku 44 i 29 lat zostały lekko ranne, przewiezione je do szpitala.

Tożsamość mężczyzny nie została jeszcze ustalona. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie ataku na funkcjonariuszki. Sprawca podejrzewany jest również o spowodowanie wypadku autobusu na autostradzie A7 dzień wcześniej.

Z Paryża Katarzyna Stańko 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj