Trwa 469. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Rosjanie, dopuszczając się zbrodni wojennej, wysadzili tamę na Dnieprze w celu niedopuszczenia do ruchu ukraińskich wojsk – oświadczył w środę rano w komunikacie sztab generalny armii Ukrainy.
„W wyniku tego aktu terrorystycznego ok. 80 miejscowości znajduje się w strefie podtopienia” – podano w porannym komunikacie sztabu generalnego.
"Rosja kontynuuje wojnę najeźdźczą, nie licząc się ze stratami. By osiągnąć swoje cele stosuje taktykę terroru, ostrzeliwuje obiekty cywilne, w tym dzielnice mieszkalne” – podsumowano.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP