Na zdjęciach i nagraniach wideo widać m.in. puzonistę z orkiestry wojskowej, który zasłabł w trakcie gry, po czym po dłuższej chwili podniósł się i próbował kontynuować, ale ostatecznie zabrano go z placu defiladowego Horse Guards Parade. W tym samym czasie w tle widać innego żołnierza niesionego na noszach.

Reklama

W sobotę odbyła się druga z serii trzech parad połączonych z przeglądem wojska, które nazywane są Trooping the Colour. Najważniejsza będzie miała miejsce za tydzień, w oficjalne urodziny brytyjskiego monarchy, i wówczas przyjmującym paradę będzie Karol III. W paradzie bierze udział ponad 1400 żołnierzy z ceremonialnych jednostek brytyjskiej armii, 200 koni i 400 członków orkiestr wojskowych.

Upał w Wielkiej Brytanii

Odbyła się ona podczas wyjątkowo gorącej pogody. W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w tym roku temperatura przekroczyła 30 stopni Celsjusza i według urzędu meteorologicznego Met Office to najwcześniejsza data od prawie 20 lat, kiedy przekroczony został poziom 30 stopni. W hrabstwie Surrey na południu Anglii odnotowano nawet 31,2 st. C.