Jak poinformował O'Connor w liście opublikowanym przez Biały Dom, prezydent zgłosił w niedzielę, że cierpi na ból zębaprzedtrzonowego i jeszcze tego samego dnia przeprowadzono wstępny zabieg leczenia kanałowego. Biden miał dobrze znieść zabieg, ale w poniedziałek zgodnie z oczekiwaniami wciąż doskwierał mu dyskomfort. Kolejną procedurę ma przejść w poniedziałek w Białym Domu pod okiem specjalistów ze szpitala wojskowego Walter Reed.

Reklama

"Nie będzie wymagał narkozy'

Służby prasowe Białego Domu zapewniły, że zabieg nie będzie wymagał narkozy, wobec czego nie będzie konieczne zastosowanie 25. poprawki do konstytucji USA, która pozwala na tymczasowe oddelegowanie władzy wiceprezydentowi. Przepis ten zastosowano na kilka godzin w 2021 r., kiedy Biden został poddany kolonoskopii.

Problemy stomatologiczne Bidena zmusiły Biały Dom do zmiany jego poniedziałkowych planów. Jak poinformowano, Biden przełożył na wtorek zaplanowane na poniedziałek na godz. 21.15 czasu polskiego (godz. 15.15 czasu lokalnego) spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Przełożone zostanie też przyjęcie dla szefów amerykańskich misji dyplomatycznych, na którym Biden miał przemawiać. Było one planowane na godz. 18 czasu lokalnego.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński