Columbiabad w Berlinie-Neukoelln został ewakuowany w środę wieczorem. Powodem zamknięcia basenu był incydent z udziałem około 40 młodych ludzi, podała w czwartek policja - pisze portal rbb24.

Reklama

Policja musiała interweniować

W poniedziałek policja musiała interweniować na basenie w dzielnicy Pankow. Po raz drugi w ciągu dwóch tygodni doszło tam do eskalacji kłótni. Wybuchła bójka, w której według policji brało udział około 30 osób.

Incydenty mają pierwsze konsekwencje dla funkcjonowania obiektów - informuje rbb24. Zarządzający kąpieliskami Berliner Baeder-Betriebe ogłosił w czwartek, że duże zjeżdżalnie i wieże na kąpieliskach w Neukoelln i Pankow zostaną "zamknięte ze skutkiem natychmiastowym". Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim gościom i pracownikom.

Będzie zaostrzenie kontroli na basenach?

Związek zawodowy policjantów GdP domaga się zaostrzenia kontroli wstępu na baseny z powodu incydentów. Zgodnie z pomysłami związku, prywatne służby ochrony powinny pilnować porządku przy wejściu na baseny. Przewodniczący związku, Jochen Kopelke, uważa, że odpowiedni będzie dodatkowy nadzór wideo nad obszarem wejścia. Powinno być również możliwe szybsze wydawanie zakazów wstępu.

Federalne Stowarzyszenie Niemieckich Pracowników Basenów wzywa natomiast do większej obecności policji - zauważa portal.

Z Berlina Berenika Lemańczyk