Do incydentu doszło o godz. 1:25 w nocy z piątku na sobotę. Mężczyzna został zabrany na komisariat na przesłuchanie. Jak zaznaczyła policja, ani na chwilę nie przedostał się on ani na teren Pałacu Buckingham, ani pałacowych ogrodów, zaś w czasie zdarzenia rodziny królewskiej nie było w rezydencji.
W Royal Mews znajdują na stałe wszystkie karety i samochody używane przez członków rodziny królewskiej, w tym złota kareta koronacyjna z 1762 roku, która po raz ostatni była użyta w czasie majowej koronacji Karola III, a także używany przez króla, a wcześniej Elżbietę II samochód Bentley State Limousine. W Royal Mews podejmowane są też wszystkie ustalenia dotyczące podróży członków rodziny królewskiej.
Dziennikarz. W mediach od ćwierć wieku, pamiętający czasy, gdy papierowe gazety były jeszcze czarno-białe. Dziś zachwycony możliwościami, które daje internet. Uważa, że media powinny być jednocześnie i wolne, i szybkie. Oprócz polityki interesują go tematy społeczne i naukowe. Miłośnik gry słów i półsłówek - także w tytułach. W dzienniku.pl od kwietnia 2020 roku. Prywatnie dumny właściciel niebieskiego busika i przyjaciel psa Kluska.