Po trzech tygodniach bombardowań Strefy Gazy wojska Izraela rozpoczynają kolejny etap walk. ‒ To nasza druga wojna o niepodległość ‒ powiedział w sobotnim przemówieniu premier Binjamin Netanjahu, próbując przekonać obywateli do obranej przez rząd strategii.
Przed weekendem Izrael wysłał na jej terytorium kontyngent wojskowy. Tłumacząc, że odbywa się to w ramach przygotowań do zapowiadanej ofensywy lądowej. Władze kraju nie ujawniły jednak skali prowadzonych działań. Nie poinformowały, ile czołgów i ilu żołnierzy przekroczyło granicę.
Dziennikarka Dziennika Gazety Prawnej. Zajmuje się polityką międzynarodową. Była korespondentką DGP m.in. w Izraelu i Palestynie, Ukrainie, Gruzji oraz na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Współautorka podcastu Bliski Świat.
e-mail: karolina.wojcicka@infor.pl