Obecnie, zgodnie z danymi od władz wykonawczych, potwierdzono straty przekraczające 1 349 270 855 rubli. Samorządy zgłosiły straty wynoszące 802 630 438 rubli, z których 250 milionów rubli jest związanych z sytuacją nadzwyczajną w obwodzie Bakczysaraju - poinformowano podczas posiedzenia parlamentu.

Reklama

Zalane domy i bloki

Około 43 700 osób pozostaje bez prądu, trzy budynki mieszkalne i 35 obiektów użyteczności publicznej straciło ciepło, w 116 gminach występują częściowe przerwy w dostawie wody – powiedział Konstantinow, dodając, że zalanych pozostaje 159 domów prywatnych, dwa budynki mieszkalne i 100 działek ogrodowych.

Mieszkańcy bez prądu i ogrzewania

Obecnie około 43 700 osób nie ma dostępu do energii elektrycznej, trzy budynki mieszkalne i 35 obiektów użyteczności publicznej nie mają ogrzewania, a w 116 gminach występują problemy z dostawą wody - poinformował Konstantinow, którego cytuje agencja TASS. Dodał, że zalane są 159 domów prywatnych, dwa budynki mieszkalne i 100 działek ogrodowych. Ewakuowano około 438 osób, w tym 66 dzieci - zaznaczył.

Zabójczy cyklon

Cyklon, który nawiedził rosyjskie wybrzeże Morza Czarnego w nocy i nad ranem 27 listopada, przyniósł ze sobą huraganowe wiatry i masowe powodzie. Najbardziej dotknięte obszary to Krym, Sewastopol, obwody krasnodarskie, stawropolskie i rostowskie, republiki ludowe Doniecka i Ługańska oraz obwody chersoński i zaporoski. Zginęły co najmniej cztery osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych. Ekstremalne warunki pogodowe spowodowały uszkodzenia domów, przerwy w dostawie prądu i utrudnienia w ruchu drogowym.

Ostrzeżenia na Krymie

Reklama

Na Krymie ponownie wydano ostrzeżenie przed burzą na dni 28-29 listopada z powodu silnego wiatru, który może osiągnąć prędkość do 25 metrów na sekundę.