Przypomnijmy, że w niedzielę niemal cała Wielka Brytania i Irlandia zostały objęte ostrzeżeniami w związku z orkanem Isha.

To już ósmy orkan, który uderzył w Wielką Brytanię od początku tego sezonu sztormowego, czyli od września. Meteorolodzy z brytyjskiego urzędu meteorologicznego Met Office, podkreślili, że orkan Isha od poprzednich odróżnia się szerokim obszarem jego przejścia.

Reklama

Dość często widzimy orkany przechodzące przez północno-zachodnią lub południową połowę Wielkiej Brytanii, a podczas tego, który przejdzie później w niedzielę do poniedziałku, cała Wielka Brytania jest objęta ostrzeżeniem, co jest stosunkowo rzadkie - wskazała Ellie Glaisyer z Met Office.

Wiele domów bez prądu. W Wielkiej Brytanii odwołano loty

Serwis telegraph.co.uk poinformował, że orkan Isha doprowadził do paraliżu w wielu regionach Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Ponad 70 000 domów jest odcięta od prądu.

Reklama

Na Wyspach odwołano wiele lotów i pociągów. Brytyjczycy mają problemy z dotarciem do pracy. Serwis dodał, że wiatr osiągnął prędkość 90 mil na godzinę, czyli blisko 145 km/h.

Służby musiały interweniować kilka razy ws. zalanych aut i osób, które w nich utknęły. Wiele dróg zostało zamkniętych.