Dziennik Gazeta Prawana logo

Polskie drony w natarciu. Zniszczyły ważny rosyjski obiekt

16 lutego 2024, 14:24
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Dron militarny
Ukraina wykorzystała polskie drony/ShutterStock
W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać atak dronów na rosyjską stację radarową. Jak się okazuje, drony skonstruowano w Polsce.

Na profilu Ukrainian Front na portalu X (dawniej Twitter) opublikowano wideo, na którym możemy zaobserwować namierzanie celu i wybuch. Jak się okazuje, do ataku użyto polskich dronów.

"Żołnierze Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy za pomocą dronów zaatakowali rosyjską stację radarową <<Kasta-2E2>> i jej punkt kontrolny w pobliżu granicy" - informuje profil.

Dalej czytamy, że "do ataku wykorzystano polskie drony kamikadze <<Warmate>> i UAV szturmowy". 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj