Biełgorod to obwód graniczący z Ukrainą. CNN poinformował, że szkoły i uczelnie w przygranicznych powiatach, które atakowane są przez siły ukraińskie, zostały zamknięte od wtorkowego wieczoru do piątku.

Teraz gubernator tego regionu ogłosił, że szkoły i uczelnie będą zamknięte także w poniedziałek i wtorek. Wcześniej wyraził nadzieję, że wszystko będzie funkcjonować od poniedziałku.

W Rosji zamykają też galerie handlowe

Reklama

Jak się okazuje w niedzielę i w poniedziałek zamknięte też będą galerie handlowe. Informacje te potwierdził na Telegramie Wieczesław Gładkow. Objęte ograniczeniami powiaty leżą wzdłuż granicy z Ukrainą. Zamknięte pozostaną też placówki w stolicy obwodu, Biełgorodzie.

Reklama

"Sytuacja jest dość trudna zarówno w mieście, jak i w obwodzie biełgorodzkim. Oczywiście dla nas wszystkich najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa" - napisał Gładkow.

Ukraińskie ataki. Uderzenia silniejsze

Reklama

Ukraina sporadycznie atakowała przygraniczny region Biełgorodu od pierwszej połowy 2023 r., ale ostatnio nasiliła ostrzał i od tygodnia uderza coraz silniej - podała Polska Agencja Prasowa.

Z kolei rosyjskie Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało w sobotę w poście na swoim kanale Telegram, że siły rosyjskie odparły podejmowane przez Ukraińców próby infiltracji Rosji w kilku lokalizacjach, przeprowadzając "złożony atak ogniowy na oddziały wojskowe i sprzęt wroga".