Państwowa agencja informacyjna TASS cytuje komunikat ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej. Rosyjski minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Aleksandr Kulenkow wydał rozkaz wysłania na miejsce dwóch zaawansowanych oddziałów ratowniczych.

Reklama

Akcja ewakuacyjna

Dwa samoloty Ił-76 z ratownikami na pokładzie poleciały do miasta Orsk w obwodzie orenburskim. Ponad 100 specjalistów z Centrum Dowodzenia ds. Operacji Specjalnych Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych wzmocni zgrupowanie w najtrudniejszych rejonach regionu - poinformowało ministerstwo. Kolejna ekipa 40 ratowników przyjeżdża z Permu.

Zalanych w wyniku przerwania tamy może zostać nawet 4 tysiące domów, w których mieszka 10 tysięcy mieszkańców podmiejskiej części Orska.

Lokalne służby ratunkowe poinformowały w oświadczeniu, że pracują nad ewakuacją mieszkańców i wzmocnieniem tamy w Orsku, która znajduje się około 1800 km na wschód od Moskwy. Rosyjskie media podały, że lokalne władze utworzyły sześć punktów ewakuacyjnych dla mieszkańców.