O sprawie informowaliśmy - mężczyzna szedł na basen z 12-letnim synem. W przejściu pod wiaduktem spotkał grupę młodzieży. Między nim a nastolatkami doszło do wymiany zdań, a następnie w jego kierunku padł śmiertelny strzał.

Reklama

Dwie osoby zatrzymane

Jak poinformował w sobotę wieczorem dziennik "Aftonbladet", dwie osoby zostały w tej sprawie zatrzymane. Usłyszały zarzut udziału w morderstwie 39-letniego Polaka.

"Ze względu na to, że śledztwo jest w delikatnej sprawie policja nie udzieli żadnych innych informacji" - napisano w policyjnym komunikacie.

Reklama

Nie zostały dotychczas ujawnione wiek i płeć napastników.

Reklama

Mieszkańcy Sztokholmu uczcili pamięć Polaka

Wcześniej w sobotę setki mieszkańców Sztokholmu, w tym wielu przedstawicieli Polonii, uczciło chwilą ciszy pamięć zamordowanego mężczyzny w miejscu tragedii pod wiaduktem w dzielnicy Skarholmen. W pobliskiej szkole rodzina przyjmowała kondolencje, wyłożono również księgę.

Wiceszef polskiego MSZ Andrzej Szejna wyjaśnił w piątek, że mieszkający w Sztokholmie mężczyzna był narodowości polskiej, ale nie miał polskiego obywatelstwa i w związku z tym morderstwo będzie wyjaśniane przez szwedzką prokuraturę.

Mieszkańcy Sztokholmu uczcili pamięć zastrzelonego Polaka / PAP/EPA / Claudio Bresciani