"Możemy potwierdzić, że dziś rano doszło do incydentu w naszym zakładzie Glascoed w Walii. Natychmiast wdrożono wypróbowane i przetestowane protokoły bezpieczeństwa, a na miejsce przybyły służby ratunkowe. Nikt z pracowników nie jest zaginiony i nie było żadnych obrażeń. Nasz zespół reagowania kryzysowego nadal monitoruje obiekt i wszczęto pełne dochodzenie" - poinformowała firma BAE Systems w wydanym oświadczeniu.

Reklama

BAE Systems

W zakładzie w hrabstwie Monmouthshire, który powstał przed II wojną światową, pracuje około 550 osób.

BAE Systems, jeden z największych na świecie koncernów zbrojeniowych, produkuje szeroką gamę sprzętu i technologii wojskowych, w tym okręty podwodne o napędzie atomowym, myśliwce, czołgi i statki, a także broń i amunicję. Buduje również fregaty typu 26 dla Królewskiej Marynarki Wojennej i produkuje elektroniczne systemy bojowe dla myśliwców F-35.

Reklama

W 2023 roku w efekcie nowych zamówień firma osiągnęła rekordowe obroty. W zeszłym tygodniu serwis Nexta podał, że BAE Systems podpisała umowę z ministerstwem obrony Ukrainy w sprawie obsługi i serwisu brytyjskich haubic L119, których ukraińska armia używa, broniąc się przed rosyjską agresją.