"Deputowani Dumy Rejonu Bieriezowskiego jednogłośnie poparli kandydaturę Rusłana Aleksandrowa na stanowisko szefa rejonu bieriezowskiego" - głosi komunikat na oficjalnej stronie internetowej obwodu.

Ochotnik w armii

Aleksandrow z Chanty-Mansyjskiego Okręgu Autonomicznego w zachodniej Syberii zaciągnął się jako ochotnik do armii w 2022 roku i służył w jednostce wywiadowczej na linii frontu w Ukrainie - podał lokalny portal Tiumeń Online.

Reklama

Po tym, jak został ranny, Aleksandrow wrócił do rejonu bieriezowskiego i rozpoczął pracę w lokalnym centrum werbunkowym dla ochotników wojskowych.

Reklama

Przed rozpoczęciem kariery wojskowej Aleksandrow pracował jako specjalista ds. środowiska w administracji obwodu bieriezowskiego, a także pracował w centrum sportowym w stolicy regionu, Chanty-Mansyjsku.

"Przyszłe elity" według Putina

W przemówieniu wygłoszonym na początku tego roku prezydent Władimir Putin powiedział, że uczestnicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę są "przyszłymi elitami" kraju, obiecując awans społeczny weteranów wojennych. - Prawdziwe elity kraju, które mogą przejąć Rosję, muszą być uformowane z tych ludzi - mówił.

Jak dodał Władimir Putin, "oznacza to, że (tacy ludzie) muszą otrzymać wsparcie, muszą otrzymać pomoc".