Jak wynika z komunikatu prasowego policji stanowej z Oklahomy, 25-letni Hunter Allen Smiley z Newcastle został aresztowany po śmierci niemowlęcia w szpitalu.

Śmierć dziecka

10 kwietnia policja z Newcastle otrzymała telefon z domu Smileya, że 9-miesięczne dziecko nie daje oznak życia. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali niemowlę pod opieką ojca.

Dziecko zostało przetransportowane do pobliskiego szpitala. Niestety, okazało się, że doznało wewnętrznego krwotoku w mózgu i oczodołach, w wyniku czego zmarło w placówce dwa dni później, 12 kwietnia.

Reklama

Aresztowanie ojca

Na podstawie informacji zebranych podczas dochodzenia, które jest nadal w toku, Smiley został aresztowany 15 kwietnia, trzy dni po śmierci niemowlęcia. Mężczyzna został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i tego samego wieczora osadzony w więzieniu hrabstwa McClain.

Z akt sądowych, do których dotarł portal People, wynika, że Smiley w przeszłości stosował przemoc wobec matki dziecka. W styczniu 2023 roku został aresztowany za pobicie ciężarnej partnerki.

Ostatecznie przyznał się do uderzenia jej kawałkami połamanych drzwi, które roztrzaskał, kiedy był pijany.

Reklama

Kobieta ostatecznie urodziła syna, ale jego życie nie trwało długo…

Według prokuratora okręgowego hrabstwa Cleveland, Smiley został postawiony w stan oskarżenia 25 kwietnia. Kaucja została ustalona na 5 milionów dolarów. Jeżeli dojdzie do zwolnienia za kaucją, sprawca będzie musiał nosić elektroniczną opaskę na kostce i będzie miał zakaz zbliżania się do rodziny dziecka.