Anton Heraszczenko, były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy zamieścił w serwisie X nagranie programu propagandysty Władimira Sołowiewa.

Sołowiew kpi z Blinkena

"Dziennikarz", wspominając wizytę Anthony'ego Blinkena zakpił z sekretarza stanu, który kilka dni temu odwiedził Kijów. Stwierdził, że "opowiadał głupoty" w "naszym rosyjskim mieście Kijowie".

Reklama

Szokujące słowa o Warszawie

Utrzymywał podczas programu, że jego kraj powinien "przywrócić wszystkie odwieczne ziemie rosyjskie", zaliczając do nich również Warszawę, którą nazywał "miastem od stuleci tradycyjnie rosyjskim".

Heraszczenko skomentował tę wypowiedź. Taka jest rosyjska mentalność. W to naprawdę wierzą - napisał na X.

Kim jest Władimir Sołowjow?

Jest on znanym rosyjskim dziennikarzem telewizyjnym i radiowym. Urodził się 20 października 1963 roku w Moskwie. Jest propagandystą i prezenterem kanału Rossija 1 i Rossija 24. Wyraził też kilka kontrowersyjnych opinii na temat Polski. Groził nam i innym państwom europejskim atakiem nuklearnym ze strony Rosji. Przekonywał widzów, że należy użyć broni nuklearnej, by zniszczyć punkty przeładunkowe broni dla Ukrainy w Polsce, Niemczech i na Słowacji, a także miejsca szkoleń ukraińskich żołnierzy. W jednym z swoich skandalicznych oświadczeń stwierdził, że Rosja "zniszczy polskie miasta rakietami" i że "Polska będzie następna".