Politycy z różnych partii reagują ostrą krytyką na blokadę lotniska w Monachium przez obrońców klimatu. Ministra spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser napisała na platformie X, że takie "działania zagrażają ruchowi lotniczemu i szkodzą ochronie klimatu, ponieważ wywołują jedynie niezrozumienie i gniew".

Reklama

Utrudnienia na lotnisku w Monachium

"Sprawcy muszą być konsekwentnie ścigani, a środki ochronne na lotnisku muszą być poddane przeglądowi" - podkreśliła Faeser.

Za blokadę lotniska w Monachium… "zaostrzyć kary"

Minister transportu Volker Wissing także skrytykował tę akcję, informuje portal tagesschau. Zaapelował o karę do dwóch lat więzienia za takie wykroczenia i zaostrzenie ustawy o bezpieczeństwie lotniczym. - To nie jest uzasadniony protest - stwierdził Wissing.

Stanbowisko stowarszyszenia lotnisk ADV

Stowarzyszenie lotnisk ADV również ostro skrytykowało blokadę. - Wtargnięcie do strefy bezpieczeństwa lotniczego nie jest błahym wykroczeniem. Ponad 100 tysiącom pasażerów uniemożliwiono spokojny i punktualny start na ferie w Zielone Świątki - powiedział szef ADV Ralph Beisel. Stowarzyszenie popiera żądanie surowszych konsekwencji karnych.

Lotnisko w Monachium w pełni wznowiło już działalność po proteście aktywistów, którzy wzywają polityków do podjęcia bardziej zdecydowanych działań w obliczu zmian klimatycznych.