Kabosu, urodzona w listopadzie 2005 roku, była psem rasy Shiba Inu, jednej z najstarszych i najmniejszych ras psów w Japonii. Jej imię pochodzi od nazwy japońskiego cytrusa, który jest kształtem podobny do jej twarzy.

Kabosu jako Doge

Zdjęcie Kabosu, na którym patrzyła z boku z poważnym wyrazem twarzy, zostało opublikowane w internecie przez jej właścicielkę w 2010 roku. Zdjęcie szybko zyskało popularność w internecie i stało się podstawą dla memu Doge, w którym zdjęcie psa było tłem dla kolorowych tekstów napisanych w złamanym angielskim, reprezentujących wewnętrzne monologi psa.

Reklama

Dogecoin

Popularność memu Doge doprowadziła do powstania Dogecoina w grudniu 2013 roku. Dogecoin to kryptowaluta, która używa logo Doge jako swojego symbolu. Pomimo początkowego traktowania jako żart, Dogecoin szybko zyskał popularność i stał się jedną z najbardziej znanych kryptowalut.

Śmierć Kabosu

Właścicielka Kabosu poinformowała o jej śmierci w mediach społecznościowych. Kabosu zmarła na białaczkę i chorobę wątroby, mając 18 lat. Jej śmierć wywołała falę smutku wśród fanów memu Doge i użytkowników Dogecoina.