W ub. tygodniu Trump został pierwszym prezydentem USA, którego ława przysięgłych uznała winnym. Chodzi o fałszowanie dokumentów biznesowych w celu ukrycia przekazania dużej sumy pieniędzy aktorce filmów porno w zamian za milczenie na temat ich rzekomego romansu przed wyborami w 2016 roku.

Reklama

Biden o Trumpie: Skazany przestępca

Po raz pierwszy w amerykańskiej historii były prezydent, to znaczy skazany przestępca, ubiega się o urząd prezydenta - powiedział Biden w poniedziałek małej grupie donatorów podczas spotkania w Greenwich, w stanie Connecticut.

Ale niezależnie od tego, jak to jest bulwersujące, jeszcze bardziej szkodliwy jest frontalny atak Donalda Trumpa na system amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości- dodał Biden podkreślając, że utrzymywanie, że ten system jest zły dlatego, że Trumpowi i jego sojusznikom nie podoba się werdykt, jest "lekkomyślne i niebezpieczne".

Rzeczniczka Trumpa: Bezwstydna wypowiedź

Reklama

Rzeczniczka sztabu wyborczego Trumpa określiła wypowiedź Bidena jako "bezwstydną".

Jak zauważa Reuters, powołując się na osobistości ze sztabu wyborczego Bidena, dotychczas obecny prezydent powstrzymywał się od komentowania sprawy uznania Trumpa winnym przez ławę przysięgłych, nie chcąc sprawiać wrażenia, że wykorzystuje ten werdykt dla swoich celów politycznych.

Kierunek kampanii wyborczej Bidena

Zdaniem komentatorów poniedziałkowa wypowiedź Bidena może jednak wskazywać kierunek kampanii Bidena, której osią przewodnią byłoby przekonywanie wyborców, że Trump nie nadaje się z tego powodu na najwyższy urząd w państwie.