Pułkownik Edward Thomas Ryan zmarł w wieku 85 lat. Nekrolog Ryana opublikowany 8 czerwca w Albany Times-Union zawierał wiadomość, którą napisał przed śmiercią i którą trzymał w tajemnicy przez całe życie. "Muszę powiedzieć wam jeszcze jedną rzecz. Przez całe życie byłem gejem: przez podstawówkę, przez liceum, przez college, przez całe życie" - napisał w nekrologu.

Reklama

"Teraz będę spoczywał w pokoju"

"Byłem w pełnym miłości i troski związku z Paulem Cavagnaro z North Greenbush. Był miłością mojego życia. Spędziliśmy razem 25 wspaniałych lat. Paul zmarł w 1994 r. w wyniku nieudanego zabiegu medycznego. Zostanę pochowany obok Paula ” - kontynuował.

Przepraszał, że nie miał odwagi ujawnić się jako gej. "Bałem się ostracyzmu ze strony rodziny, przyjaciół i współpracowników. Widząc, jak traktowano ludzi takich jak ja, po prostu nie mogłem tego zrobić. Teraz, gdy mój sekret jest znany, będę na zawsze spoczywał w pokoju.” - napisał.

Uczęszczał do lokalnego kościoła

Reklama

Jego bratanica powiedziała ABC News, że ​​jej wujek, którego nazywała wujkiem Edem i którym się opiekowała w ostatnich latach jego życia, rozmawiał z nią o przesłaniu, którym chciał się podzielić po jego śmierci. Powiedziałam: 'wujku Ed, jeśli właśnie to chcesz powiedzieć światu, powiedz światu, że jesteś gejem. Nie wstydź się tego'. – wspomina bratanica. Był wspaniałym człowiekiem i bardzo mi przykro, że musiał ukrywać, kim jest - dodała.

Ryan spędził większość swojego życia w północnej części stanu Nowy Jork, gdzie się wychował. Uczęszczał do lokalnego kościoła katolickiego i był najmłodszym z sześciorga rodzeństwa, z których wszyscy już nie żyją.