Dziennik Gazeta Prawana logo

Chińscy hakerzy przechwycili rozmowy telefoniczne doradcy Trumpa

28 października 2024, 07:44
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Chińscy hakerzy
Chińscy hakerzy/ShutterStock
Chińscy hakerzy powiązani z rządem w Pekinie przechwycili nagrania z rozmów telefonicznych amerykańskich osobistości politycznych, w tym anonimowego doradcy kampanii Donalda Trumpa - poinformował "Washington Post". Już wcześniej media informowały o atakach hakerów z Chin zaatakowali na telefony osób ze środowiska Kamali Harris.

FBI i Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury USA informowały w piątek, że prowadzą dochodzenie w sprawie nieautoryzowanego dostępu do komercyjnej infrastruktury telekomunikacyjnej przez osoby związane z Chinami.

Atak na telefony osób zaangażowanych w kampanię Kamali Harris

Reuters przekazał w piątek, że chińscy hakerzy zaatakowali również telefony używane przez osoby związane z kampanią kandydatki Demokratów na prezydenta Kamali Harris.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj