Nowa ofensywa Rosji. Putinowska armia gromadzi duże siły na liniach frontu, które mogą być wykorzystane podczas najnowszego natarcia, mającego na celu zdobycie kolejnych ukraińskich terytoriów – bije na alarm w czwartek amerykańska stacja CNN, powołując się na anonimowych przedstawicieli władz w Waszyngtonie.
Rosyjskie dowództwo chce "zgromadzić duże siły" – powiedział jeden z rozmówców CNN.
Nowe cele terytorialne Putina
Jak dodał informator, celem potencjalnej ofensywy może być zajęcie kolejnych ziem na wschodzie Ukrainy.
Władimir "Putin będzie próbował zająć każdy teren, jaki będzie mógł zdobyć, aż do przedmieść Kijowa" – uważa drugie ze źródeł CNN.
Ukraińcy: Rosyjska ofensywa już trwa
W czwartek rzecznik ukraińskiego operacyjno-taktycznego zgrupowania wojsk "Charków", Paweł Szamszyn, oświadczył, że rosyjska letnia ofensywa już faktycznie się rozpoczęła.
Widzimy, że Rosjanie gromadzą siły, a letnia kampania ofensywna już faktycznie się zaczęła – powiedział, cytowany przez portal RBK-Ukraina.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|