Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Mistyczny rok 2012. Zobacz najlepsze ZDJĘCIA!

28 grudnia 2012, 06:15
Ubrany w tradycyjny strój chłopiec idzie z matką na procesję z okazji Świętego Tygodnia organizowaną w Almerii na południu Hiszpanii; kwiecień 2012 roku
Ubrany w tradycyjny strój chłopiec idzie z matką na procesję z okazji Świętego Tygodnia organizowaną w Almerii na południu Hiszpanii; kwiecień 2012 roku / PAP/EPA / CARLOS BARBA
Święta, ceremonie, mistyczne obrzędy, kapłani, duchowni, szamani - zobacz najlepsze zdjęcia dokumentujące życie religijne wiernych najróżniejszych wyznań z całego świata w 2012 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
religia zdjęcia roku religie 2012
Reklama

Komentarze(15)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • prawdajest1
  2012-12-28 12:50:37
  Chodzi o ten tekst!!
  Biblia,Ksiega Judy werset 8 : 8 "Podobnie jednak i ci ludzie, rojący sny, kalają ciało i lekceważą zwierzchnictwo oraz mówią obelżywie o chwalebnych.9 Kiedy zaś archanioł Michał miał zatarg z Diabłem i toczył spór co do ciała Mojżesza, nie śmiał go osądzić obelżywymi wyrazami, lecz rzekł: „Niech cię zgromi Jehowa”.10 Jednakże ci ludzie mówią obelżywie o wszystkim, czego w rzeczywistości nie znają; lecz we wszystkim, co pojmują zgodnie z naturą jak bezrozumne zwierzęta, w tym dalej psują samych siebie.
  11 Biada im, ponieważ poszli ścieżką Kaina i dla zapłaty puścili się błędną drogą Balaama, i poginęli w buntowniczej mowie Koracha!12 To skały ukryte pod wodą, gdy z wami biesiadują na waszych ucztach miłości, pasterze, którzy bez bojaźni pasą samych siebie; bezwodne obłoki unoszone przez wiatry tu i tam; drzewa późną jesienią, lecz bez owoców, po dwakroć obumarłe, wykorzenione;13 dzikie fale morskie, które pienią się tym, co im samym przynosi wstyd; gwiazdy bez ustalonego toru, dla których na wieki zachowana jest czerń ciemności.
  14 O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch, gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami,15 aby nad wszystkimi dokonać sądu i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.
  16 Są to szemracze, ludzie, którzy się skarżą na swój los w życiu, postępujący według swoich pragnień, a ich usta mówią nadęte słowa, oni zaś dla własnej korzyści podziwiają osobistości.
  17 Wy zaś, umiłowani, przypomnijcie sobie wypowiedzi, które poprzednio wyrzekli apostołowie naszego Pana, Jezusa Chrystusa,18 że do was mawiali: „W czasie ostatnim będą szydercy, postępujący według własnych pragnień tego, co bezbożne”.19 Są to ci, którzy wywołują podziały, ludzie zezwierzęciali, nie mający usposobienia duchowego.20 Ale wy, umiłowani, budując się na swej najświętszej wierze i modląc się w duchu świętym,21 trwajcie w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia naszego Pana, Jezusa Chrystusa, ku życiu wiecznemu.22 Wciąż też okazujcie miłosierdzie tym, którzy mają wątpliwości;23 wybawiajcie ich, wyrywając z ognia. Drugim zaś okazujcie miłosierdzie, czyniąc to z bojaźnią i nienawidząc nawet spodniej szaty zbrukanej przez ciało.
  24 A temu, który jest w stanie was ustrzec od upadku i stawić jako nieskalanych wobec swej chwały z wielką radością,25 jedynemu Bogu, naszemu Wybawcy, przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana, niech będzie chwała, majestat, potęga i władza od całej minionej wieczności i teraz, i na całą wieczność. Amen."
  0
 • ostrzezenie.yoyo.pl
  2012-12-28 08:56:12
  Pogaństwo jest powszechne i wspierana jest fascynacja okultyzmem. Czwartek, 16.08.2012, 03.15 Moja droga, umiłowana córko, Ja kocham wszystkie Boże dzieci, ale w tym czasie poziom ciemności, która ogarnia świat oznacza, że płaczę ze zmartwienia, z powodu stanu ich dusz. Tak niewielu rozumie Prawdę ich przyszłego życia, które oczekuje ich w Nowej Erze Pokoju, w przyszłym świecie. Świecie bez końca. Gdyby tylko mogli go zobaczyć, dotknąć, zakosztować i być świadkami miłości i pokoju, które leżą przed nimi, modliliby się do Mnie w każdej sekundzie dnia, błagając Mnie o prawo wejścia do tego Nowego Świata, Nowej Ery, Nowego Początku. Jest to idealny stan zjednoczenia dla waszych rodzin i wszystkich waszych braci i sióstr. To nie pusta obietnica. Jest to Raj stworzony dla wszystkich Bożych dzieci. Upadłe anioły, które pędzą przez świat, poszukują obecnie wszędzie dusz, aby je kusić. Stosują przemoc, nienawiść i inne pokusy, aby zachęcać do powszechnego grzechu, tak wszędzie widocznego. W najbardziej subtelne sposoby rozpowszechniana jest obecnie pornografia, aby uwodzić i zachęcić do grzechu. W celu zapewnienia, że grzech będzie wszędzie akceptowany, dopasowane zostały przepisy. Nawet Mój Kościół popiera prawa, które obrażają Boga. Będzie tak nadal, dopóki ludzie będą zachowywać się jak zwierzęta, bez poczucia pobożności. Pogaństwo jest powszechne i wspierana jest fascynacja okultyzmem, tak aby przez świat rozrywki oddziaływać na młode dusze. Obudźcie się teraz, zanim nie jest za późno, aby ocalić wasze dusze. Rodzice muszą powstać jednomyślnie, zgodnie z pragnieniem Mojego Serca, aby chronić młodych, których dusze są celem numer jeden dla złego. On wie, jak młode dusze są dla Mnie cenne, i będzie ich nieustannie poszukiwać. Proszę was, odmawiajcie tę Modlitwę Krucjaty (73) za Młode dusze, Młode Dzieci. „O Jezu, pomóż mi uratować dusze młodych ludzi na całym świecie. Dzięki Twojej łasce, pomóż im zobaczyć Prawdę Twojego Istnienia. Przyprowadź ich do Twojego Najświętszego Serca i otwórz ich oczy na Twoją Miłość i Miłosierdzie. Ocal ich od ognia Piekła także poprzez moje modlitwy i zmiłuj się nad ich duszami. Amen.” Wasz Jezus
  0
 • wiele bny
  2012-12-29 10:15:41
  religia to szambo i nieczystości zbrodnie mordy zakazane maryjne tfu kler przeerobic na klamki mydło i toalety
  0
 • swiss made
  2012-12-29 11:55:42
  Jeśli chodzi o etymologię słowa religia, to znane są powszechnie trzy próby jego odczytywania podjęte jeszcze w starożytności i wczesnym średniowieczu. Cycero wyprowadza rzeczownik religio z czasownika relegere — odczytać na nowo, rozważyć, zastanowić się. Wchodzi tu w grę odczytywanie ustawiczne woli bóstw i przestrzeganie tego, co się wiąże z ich czcią: religia oznacza tu zatem ustawiczne odnoszenie się do wielorakich bóstw i oddawanie im czci — kult religijny. Wczesnochrześcijański filozof Laktancjusz w dziele Boże nauki wyprowadza natomiast ten rzeczownik z czasownika religare — wiązać, łączyć, spajać. W jego interpretacji religia jest tym, co łączy, wiąże człowieka z Bogiem, pozwala mu przekraczać, wychodzić poza to, co ziemskie, co jest „z tego świata” i przylgnąć do świata nadprzyrodzoności, do Boga. Inne wreszcie etymologiczne odniesienie rzeczownika religio proponuje Augustyn: wyprowadza go mianowicie z czasownika reeligere — ponownie wybierać; i wyjaśnia, że „zapomnieliśmy o Bogu, ale ponownie obieramy Go jako Pana naszego”. Ta interpretacja na wyraźne odniesienie do jego życiowego doświadczenia — odejścia od Boga i zmagania się z sobą na drodze powrotu do Niego, pełnego podporządkowania się Jego woli i odnajdywania w tym głębi pokoju. „Stworzyłeś nas Panie Boże dla siebie i niespokojne jest serce nasze, dopóki nie spocznie w Tobie” — napisze w pierwszym zdaniu swych Wyznań.
  Opierajac sie na powyzszym,zalezy ktora interpretacje przyjmiemy-PZPR byla takze ugrupowaniem religijnym,tak samo jak NKWD i SB.
  A obecnie naturalnie wszystkie "partie",ktore bezlitosnie wyzyskuja i gnebia zwyklych,uczciwych ludzi.
  0
 • JKa
  2012-12-28 08:05:19
  Wszedzie czary mary i debilizm .mordy na tle religijnym ,tylko czekac kiedy w Polsce fanatycy Rydzyka zaczna mordowac.
  0
 • religia to slepota i obled
  2012-12-28 08:10:56
  Przez ta slepote i fanatyzm beda nawet wlasne dzieci palic na stosie.
  ludzie wracaja do sredniowiecza ,daja sie uwiesc takim szarlatanom jak rydzyk czy inni siekciarze,
  korzystaja z techniki moga jeszcze bardzie manipulowac owieczkami
  kiedys skacza jak sekta Jonsa w Brazyli gdzie dali sie wytruc jak szczury.
  0
 • prawdajest1
  2012-12-28 09:28:28
  ~religia to slepota i obled2012-12-28 08:10
  Prosze ja ciebie FALSZYWA RELIGIA to slepota i obled,opisana w Biblii wielokrotnie,od czasow Mojzesza az po Jana. Tu pokazane "obrzedy" i roznorodnosc "religii" to okultyzm, balwochwalstwo i demonizm. NIC tu z wiara w Stworce,Boga Jahwe nie ma wspolnego.Tacy zabili (cialo) Jezusa,ukamienowali Szczepana i Pawla,ktory przezyl. Umra wszyscy w dniu Armadegonu! Amen!
  0
 • cham
  2012-12-28 09:32:08
  Fotka nr.23...I wszystko jasne!!! Tego morderce wlasnego narodu i tyrana Castro przyjmuje "ojciec swiety". Chyba ze sami swoi?!!
  0
 • OMEN
  2012-12-28 11:01:44
  Taa... Błąd. Nie wybaczalny błąd ! Nie zamieściliście zdjęcia żadnego z księży
  "opiekunów" PO! Nie ma też zdjęcia Bonieckiego - księdza od Nergala ...
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2012-12-28 10:19:30
  GDZIE ZDJECIE SZAMANA rydzyka ?
  rydzyk..!!!
  A przeprosiles za oszusta..szambo, czarownice i eutanazje
  0
 • druid
  2012-12-28 10:43:50
  Mieszanie szamaniuzmu z religiami to nieporozumienie. Religie bazują na przekonaniach i wierze a szamanizm na doświadczeniu i wiedzy, choć dla laika z zewnątrz i tak są to tylko gusła.
  0
 • Pola
  2012-12-28 11:07:07
  Jak można porównywać szamana z kapłanem??? Chodzi o zamieszanie w umysłach , jak z niektórych wypowiedzi wynika z dobrym skutkiem. Ale my mamy własny umysł i musimy go używać a nie korzystać z rad ,które prowadzą na manowce.
  0
 • Ateista niepraktykujący
  2012-12-28 11:14:12
  A gdzie główny zaklinacz rzeczywistości Tusk ze swoją mądrością czerpaną z Mistrzu Picu?
  0
 • prawdajest1
  2012-12-28 12:42:07
  re ~JKa2012-12-28 09:40
  Powiem tylko ze sam jestes "gluchym telefonem" i jesli potrafisz czytac to poczytaj co ci "pasterzy" napisali dla podobnich jak ty (Biblia online)
  http://biblia-online.pl/biblia-otworz.html
  0
 • Lech
  2012-12-28 15:00:14
  Religa to był bardzo ceniony profesor kardiologii.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama