Reklama
Reklama
Reklama

Rosja kontra Ukraina. Porównanie sił zbrojnych

Rosyjscy żołnierze na paradzie w Moskwie
Rosyjscy żołnierze na paradzie w Moskwie / Shutterstock
Konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą jest coraz bardziej prawdopodobny. Rosja dysponuje potężną przewagę militarną nad swoim sąsiadem. Bez wątpienia w razie wybuchu wojny szala zwycięstwa przechyliłaby się na jej stronę. Zobacz, jak wygląda porównanie obu armii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
samoloty porównanie okręty czołgi wojna żołnierze Rosja Ukraina wojsko
Reklama

Komentarze (42)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • ~lola
  2014-07-17 21:31
  Czyżby der dziennik był ogniwem putinowskich barbarzyńców?
  0
  zgłoś
 • Arek90
  2014-04-25 14:38
  po co te statystyki, gdy połowa ukrainskiej armii sama ucieknie, albo odda się bez walki w ręce Rosjan, przechodząc na ich stronę.
  Ktoś mówił, że Rosja ma cienką armię, bo z Czeczenami się 10 lat nie mogła uporać...a Ameryka to co ? W Iraku i Afganistanie do dzisiaj leje się krew bardziej niż za Saddama. Dlaczego islamscy radykałowie nie siedzą w więzieniach lecz nadal konstruują bomby ?
  Z wrogiem, który nie ma armii nie da się łatwo wygrać i nikomu się to jeszcze do końca nie udało.
  0
  zgłoś
 • Bogdan
  2014-04-19 12:06
  Czytałem w prasie niemieckiej, że ostatni spis ludnosci Federacji Rosyjskiej wykazujacy jakoby okolo 140 mln ludnosci został SFAŁSZOWANY. Naprawde jest okolo 120 milionow ludnosci. Te wszystkie szczegóły to elementy trwajace juz od lat WOJNY PROPAGANDOWEJ. Dlaczego polscy eksperci nie podnosza takich tematow obnazajacych oszustwa Putina. Dlaczego panstwa zachodnie umowily sie z Putinem i nie oskarzylu go w Trybunale Haskim o morderstwa na Czeczencach. Widac pieniadz zarobiony od przestepcow miedzynarodowych nie smierdzi. To widac i slychac
  0
  zgłoś
 • Bogdan
  2014-04-19 11:53
  Czyzby sami dyletanci to wszystko pisali. Taki olbrzymi teren jaki ma Federacja Rosji to jest od razu minimum polowa tych ilosci wszystkiego- wszystkiego co maja Rosjanie tylko na granicy z Chinami. Jedna piata co maja Rosjanie jest na Sachalinie i wyspach kurylskich -spornych z Japonia od 1945 roku. Zostaje naprawde na granicy z Ukraina prawie 1 na 1. Potezne srodki to rakiety miedzykontynentalne, bron atomowa itd ktorej nie moga Rosjanie nawet dotknac. Byle na terenie całej Rosjii, wszystko widzialem od Karelii do, Bajkalu, Wladywostoku osobiscie. Pisanie takich głupot to uczestniczenie w spisku przeciwko Ukrainie ,a na reke Rosji. Jest to lamanie ducha bojowego Ukraincow
  0
  zgłoś
 • herbu Zagończyk
  2014-04-16 13:40
  Powiem krótko z dłuższym wywodem, któż zapewni że to niemożliwe, ilu agentów po sowieckiej armii zdolnych do walki zostało na terenach dawnej NRD ile min atomowych zostało na terenie polski ,zwłaszcza w okolicy Bornego Sulinowa ,dawny w nomenklaturze niemieckiej GROSS BORN. od czasu zakończenia wojny do wyjścia krasnoiej armii budowali kilometry podziemnych korytarzy i tajnych wielopiętrowych bunkrów ,a czy ktoś to zbadała a są i nikt nie starał się oto by tą kwestię zbadać całe dziesiątki lat domy p pobliskich miejscowościach rozpadały się od podziemnych wybuchów gdzie te bunkry i km korytarzy. tajni agenci pozostawieni w dalszym ciągu pilnują złowrogiej broni i tajemnic na ten temat . A kto wie że w BORNEM SULINOWJE była Tajna oficerska szkoła GRU. a jej agenci dalej buszują po okolicy i pilnują niczym dawny " WERVOLF " . TYLE na temat spiskowej teorii dziejów . Polski żołnierzu patrz przed siebie i strzeż bagnetu od wschodu i noża w plecy od zachodu.
  0
  zgłoś
 • komentator
  2014-04-16 12:20
  No to Kaczynski utworzy pilsudczykowska dywizje polsko-ukrainska i w ten sposob najwieksi rozrabiacy znikna z tego swiata.
  0
  zgłoś
 • klersedes
  2014-04-16 12:12
  porównajcie ile jest katoli aile allachów i ZIemia bedzie zniszczona przez ludzi bo ZIEMIAA nie jest z gumy skonczy sie wszystko zwierzeta gina ptrzez ludzi szczorów i bandytów myśliwych kłusowników prezio strzelałdo zwierzat
  0
  zgłoś
 • Narodowy
  2014-03-17 00:38
  To jasno pokazuje po której stronie było by bezpieczniej stanąć Polsce. Ale matoły rządzące nami woleli by zniszczenia naszego kraju, byle by tylko spelniac swoje rusofobiczne ambicje.
  0
  zgłoś
 • Polak
  2014-03-09 12:11
  Już raz w naszej historii mieliśmy " żelazne" gwarancje jakie dawały nam Anglia i Francja a potem ci gwaranci nie chcieli ginąć za Gdańsk! Teraz przychodzi na myśl stare, ale jakże mądre przysłowie ,, chcesz liczyć na kogoś - to licz na siebie!
  0
  zgłoś
 • adam furtak
  2014-03-09 00:47
  Stany Zjednoczonej Europy to jedyna droga dla UE.

  Jak dotąd cel ten chyba nie figuruje w kilkudziesięcioletniej perspektywie UE. Najgorsze, że niemal wszyscy się z tym zgadzają, a nikt nic nie robi.

  Zatem jaki powinien być następny krok?
  0
  zgłoś
 • wiesio bicz na pisiory
  2014-03-09 00:46
  tłumacze PISklą po wolsku;

  Pisklaki wzięły się za tłumaczenie, co powiedział Putin.

  Nauczyli sie brednie swojego wuca przekładać z wolskiego na polski i innaczej już nie potrafią.

  Antoni Mariusz jak się żyje po rozwodzie? Dzieci nie tesknią? Malutkie są ?


  Czy w
  normalnym kraju prezydentem jest :
  stary bezdzietny kawaler, bez prawa jazdy, analfabeta komputerowy, antytalent techniczny,
  swir otoczony 20 ochroniarzami :-) :-) :-) :-) :-) :-)
  NIE !

  Szczerbato zebny wieczny onanista pan Jaroslaw na medycznej debacie z Tuskiem poruszy tematy przyrostu naturalnego i próchnicy

  POdobno mini-prezes chce wprowadzic 75% podatek od kont bankowych - tylko konta w SKOK beda zwolnione :)
  0
  zgłoś
 • CZŁONEK z pisdu
  2014-03-09 00:43
  Nasz geniusz polityczny Jarosław ma swoich ludzi w Rosji .

  Antoś i szmaciarz z Torunia , donoszą naszemu geniuszkowi politycznemu co się dzieje w Rosji , i dlatego możemy być spokojni .

  Jarosław poprowadzi nas do zwycięstwa
  0
  zgłoś
 • Krzysztof Ł
  2014-03-09 00:42
  A co do „naturalnej granicy”, to przytoczę parę celnych odpowiedzi Radia Erywań:

  Z kim graniczy Rosja? Z kim chce.
  A z kim chce? Z nikim.

  Co to jest agresja? Zaatakowanie wojsk rosyjskich w dowolnym kraju.

  Czy Putin ma niezależnych doradców? Ma, codziennie im mówi, co mają doradać.

  Czy w Rosji są wolne media? Są zarówno wolne, jak i szybkie.

  Jakie jest hasło Aerofłotu? Odwiedź Rosję, zaczym Rosja odwiedzi ciebie.

  Niestety, nie ma z czego się śmiać.
  0
  zgłoś
 • Incitatus
  2014-03-09 00:40
  Może kiedyś Francuz zrozumie, że nie warto kochać dzielnego Rosjanina, tylko dlatego, że skopał jego przodkowi d… wieki temu?
  Może Niemiec zrozumie, że nie warto sprzedawać sznura, na którym za chwilę będzie wisiał?
  Może wszyscy oni zrozumieją, że Rosja dąży do ustanowienia swojej naturalnej granicy, czyli granicy na Atlantyku?

  MOŻE KIEDYŚ POLAK ZROZUMIE, ŻE NIE WARTO POPIERAĆ KACZYŃSKIEGO, MACIEREWICZA I RYDZYKA?

  Bo bliżej im do XVIII-wiecznych „patriotów” z Targowicy, niż do Piłsudskiego?
  0
  zgłoś
 • Krzysztof L
  2014-03-09 00:38
  IM WIĘCEJ BĘDZIE W POLSCE MIESZKAĆ I ROBIĆ INTERESY OBYWATELI INNYCH PAŃSTW UE I IM WIĘCEJ POLAKÓW BĘDZIE MIESZKAĆ W TAMTYCH PAŃSTWACH, TYM WIĘKSZY TE PAŃSTWA BĘDĄ MIAŁY INTERES W TYM, BY NAS BRONIĆ. GDYBY DZIŚ UE BYŁA TAKIM PAŃSTWEM FEDERALNYM, TAKIMI STANAMI ZJEDNOCZONYMI EUROPY, TO ROSJA NIE MOGŁABY NAWET PODSKOCZYĆ.

  Wystarczy choćby zestawić dane gospodarcze i ludnościowe:

  Ludność:

  ■UE – 509 milionów
  ■Rosja – 142 miliony
  Produkt krajowy brutto:

  ■UE (w sumie) – 15,183 bilony USD
  ■Rosja – 2,48 biliona USD
  A gdy zestawimy to z nakładami na armię:

  ■UE – 250 miliardów USD
  ■Rosja – 110 miliardów USD
  Liczby te różnią się w różnych źródłach (podaję za CIA Word Factbook), ale oddają mniej więcej proporcję. Rosja ma 3,5 razy mniejszą liczę ludności, sześciokrotnie mniejszą gospodarkę i ponad 2 razy mniejszy budżet armii.

  Tylko niestety to fikcja, bo UE nie jest państwem, nie jest jednolicie kierowaną strukturą, nie ma wspólnej armii i dzięki temu dużo teoretycznie słabsza Rosja może nas wodzić za nos.
  0
  zgłoś
 • Krzysztof L
  2014-03-09 00:37
  Powiem brutalnie: PRZECIWSTAWIANIE SIĘ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ, mrzonki o „silnych państwach narodowych w słabej Unii (Gowin, Kaczyński i inni)”, TO MYLENIE PATRIOTYZMU Z GŁUPOTĄ. To myślenie na dłuższą metę samobójcze. Myśleniem samobójczym jest też przeciwstawianiu się napływowi zagranicznego kapitału, kupowaniu ziemi i zamieszkiwaniu cudzoziemców w Polsce oraz Polaków za granicą. TO JEST MYŚLENIE POLITYCZNE RODEM XIX WIEKU.


  Realia są brutalne: ABY INNE PAŃSTWA CHCIAŁY REALNIE NAS BRONIĆ, TO MUSZĄ MIEĆ W TYM INTERES.

  Ideały są piękne, ale państwa naprawdę bronią swoich interesów, a o ideałach mówią. I tylko mówią. Jest dokładnie odwrotnie, niż twierdzą nasi mylący patriotyzm z idiotyzmem politycy.

  Nie są dla nas zagrożeniem Niemcy, Holendrzy, Francuzi i inni, kupujący polską ziemię, by na niej mieszkać i gospodarować i zakładający u nas zagraniczne firmy.
  0
  zgłoś
 • Żenadlll
  2014-03-07 23:38
  Po co takie porównania? to może zamieśćcie jeszcze porównanie sił Polski z silami Rosji itd...
  0
  zgłoś
 • kierownik baru
  2014-03-07 20:05
  dla Katta,a Amerykańcy od Afganów zbierają baty,wyjdą i zostawią po sobie następny Taliban,gdzie oni wygrali?Wietnam,Libia,Irak ...a my jak kundelki ujadamy,przy ich nodze.Za to mamy wizy do ich cudownego kraju i gwożdzie w ramach ofsetu...
  0
  zgłoś
 • taki jeden.....
  2014-03-05 19:14
  Niech Putin wreszcie zrobi porządek z tymi rezunami
  0
  zgłoś
 • krisgonz
  2014-03-04 20:21
  może Ukraińscy oligarchowie za swoje pieniądze dozbroją swoją armię , !!?? , ha,ha,ha.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama