Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Powódź tak straszna jak wojna. Woda zalała Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę

21 maja 2014, 12:02
Woda zalała teren, na którym żyje ponad milion ludzi. Ponad pół miliona osób trzeba było ewakuować, wielu znalazło się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia. - Sytuacja jest katastrofalna stwierdził premier Serbii, Aleksander Vucic. Jego zdaniem, podobnej wody Bałkany nie widziały nie od wieku, ale od tysiąca lat.
Woda zalała teren, na którym żyje ponad milion ludzi. Ponad pół miliona osób trzeba było ewakuować, wielu znalazło się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia. - Sytuacja jest katastrofalna stwierdził premier Serbii, Aleksander Vucic. Jego zdaniem, podobnej wody Bałkany nie widziały nie od wieku, ale od tysiąca lat. / PAP/EPA / ANDREJ CUKIC
Od 120 lat region ten nie widział takiej powodzi. W Serbii oraz Bośni i Hercegowinie są miasta zalane w 90 procentach. Już dziś zniszczenia na tym terenie są porównywane do tych spowodowanych wojną z początku lat dziewięćdziesiątych. Oba kraje zaapelowały do świata o pomoc.
Reklama
Reklama
Tematy:
Bośnia i Hercegowina powódź kataklizm Serbia Bałkany woda

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • patti
  2014-05-21 12:10:07
  kara buska i matuska po wiedziała kózka głosować nie na kler tylko na korwina kler podpowiada w kosciele motłochowi na kogo głosować kowacz
  0
 • Dominika Ćosić
  2014-05-21 12:35:25
  To jest tragedia prawdziwa. Polska powinna pomóc i Serbii, i Bośni. Nawet biedniejsi od nas wysłali już pomoc. Solidarność zobowiązuje. W niedzielę w Warszawie będzie koncert charytatywny dla powodzian z Bałkanów. Można też pomagać za pomocą Caritas lub PAH.
  0
 • pinokio
  2014-06-30 14:55:30
  ty pismaku zidiocialy ,wojna jest straszniejsza rzeca .
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama