Anna i Robert na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybrali potrzebującą rodzinę, spełnili jej konkretne potrzeby i przygotowali pomoc.

Reklama

- Zdajemy sobie sprawę, że obok nas jest wiele osób, które nie mają żadnego wsparcia. Wierzymy, że pomoc, którą przygotowaliśmy, pomoże rodzinie przetrwać trudny czas w jej życiu i sprawi, że jej życie się zmieni – mówi Robert Lewandowski.

Żeby dzieci były szczęśliwe

Pani Wiktoria razem z dwójką synów, 10-letnim Piotrkiem i 6-letnim Heniem żyją w jednopokojowym mieszkaniu. Mama jest dumna z synów, którzy często pomagają w domowych obowiązkach. Kobieta ledwo wiąże koniec z końcem i chociaż codziennie pracuje na nocną zmianę, stara się żeby jej dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo.

Media

Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i ciepłych kurtek, bo zimowe ubrania są zazwyczaj najdroższe. - Do paczki wrzuciliśmy także pomoce naukowe, ponieważ zależy nam żeby rodzina dostała impuls do zmiany życia. Chcemy pomóc chłopakom rozwijać ich potencjał, a może dzięki nam odkryją swoje nowe talenty – mówi Anna Lewandowska.

Wybierz rodzinę w potrzebie

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 14 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie minimum 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba nie jest jeszcze znana, ponieważ w 570 rejonach w Polsce wolontariusze wciąż spotykają się z potrzebującymi w ich domach. Diagnozują ich sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu ich do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy rodzin, które trafiają do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, dla której przygotuje pomoc.

Media

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad 617 tysięcy Polaków w mądrej pomocy.

W tym roku możesz pomagać z Paczką na wiele sposobów:

· wybierz rodzinę i razem z Przyjaciółmi i Rodziną przygotuj Paczkę: www.szlachetnapaczka.pl
· dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok: www.szlachetnapaczka.pl/wip
· wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia: www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu!