Dodał, że w listopadzie zbierze się Rada Naczelna PSL i tam niewątpliwie zapadną jakieś decyzje.

Jakub Stefaniak odniósł się też do słów Marka Sawickiego, który powiedział w radiowej Jedynce, że w PSL-u nadchodzi czas na zmiany i przekazanie sterów młodszym. Powiedział, już w tej chwili można o takiej zmianie mówić, bo wiceprezesami PSL są młodzi ludzie: Władysław Kosiniak-Kamysz, Urszula Pasławska czy Krzysztof Hetman.

Reklama

- Część z nich zostaje dzisiaj nowymi posłami - dodał Stefaniak. Na PSL głosowało w tych wyborach 5,13 procent wyborców.

Partia wprowadzi do Sejmu 16 posłów. W ławach poselskich zasiądą między innymi Władysław Kosiniak-Kamysz i Urszula Pasławska oraz posłowie Marek Sawicki, minister rolnictwa i Eugeniusz Kłopotek. Prezes Janusz Piechociński, pomimo uzyskania ponad 8 tysięcy głosów do Sejmu nie wejdzie, bo w ludowcy z powodu słabego wyniku w skali ogólnopolskiej stracili mandat w okręgu z którego startował.

W Senacie ludowców reprezentować będzie ponownie Józef Zając, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Do Senatu nie dostał się były premier i były prezes PSL Waldemar Pawlak.