Zdaniem prezesa ugrupowania Jarosława Gowina, zadaniem jednoczącej się prawicy jest przejęcie władzy i rozpoczęcie reform w kraju. Gowin podkreślił, że najważniejszą rzeczą jest odbudowa zaufania do państwa.

Reklama

Jego zdaniem należy też doprowadzić do tego, by na czele państwa stanęli ludzie, którzy postrzegają politykę w kategoriach służby. Służby obywatelom i narodowi. Takim człowiekiem, zdaniem Gowina jest kandydujący na stanowisko prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda.

Gośćmi kongresu byli między innymi Zbigniew Ziobro oraz Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił w czasie przemówienia, że tylko dzisiejsza prawicowa opozycja może naprawić to, co zniszczyła rządząca koalicja.

Zdaniem byłego premiera, dzisiejsza Polska nie może zapewnić swoim obywatelom przyszłości, bezpieczeństwa a nawet trwania, jako narodu.

Jako najważniejsze elementy programu zjednoczonej prawicy zostały uznane gospodarka, rodzina i bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy kongresu zapowiedzieli, że będą wspierać polskich przedsiębiorców.

Reklama