Zwrócił uwagę, że obowiązująca teraz konstytucja z 1997 roku powstała, gdy Polska nie należała jeszcze do NATO ani Unii Europejskiej. Zdaniem Andrzeja Dudy, polska suwerenność powinna być silniej zabezpieczona przez ustawę zasadniczą.
- Należy wzmocnić gwarancje o profilu państwowym - zaznaczył kandydat PiS.
Andrzej Duda mówił też, że nowa konstytucja powinna zawierać silne gwarancje praw obywatelskich, między innymi jeśli chodzi o organizację referendów. Zdaniem kandydata PiS, należy też zmienić status prawny prokuratury, tak, by podlegała ona rządowi. Andrzej Duda mówił, że obecnie niezależność prokuratury jest fikcją, co pokazuje sprawa byłego ministra sprawiedliwości.
Chodzi o śledztwo dotyczące pozwolenia na broń Cezarego Grabarczyka. Portal tvn24.pl ustalił, że kiedy jeden z prokuratorów zdecydował o przeszukaniu biura poselskiego Grabarczyka, szefowie odebrali mu śledztwo. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>
Komentarze(8)
Pokaż:
- "Polska ziemia w polskich rekach."
No nie tylko, nade wszystko Kosciola!
Tym nawet nie potrzeba sprzedwac, tylko po prostu darowac.
- "Kto jest godny stanowiska sedziego?"
Tylko Ziobro! No i moze OKO takze? Albo Rydzyk ...?
-"Sady nie potrafia skazac gangsterów?"
Szczegolnie tych koscielnych !
Za to PiS zrobil piorunem czystke taka jakiej juz dawno nie ogladalismy. Kardiologie zalatwili na kilka lat ! Takich cudow jeszcze nikt nie dokonal!
Fascynuje mnie jak krzyczycie, że media wspierają "reżim" a potem się okazuje, że jest taka TV Trwam, Republika czy jakieś GPC albo ND.
Ale możesz mieć rację - wymienione wyżej media, rzeczywiście wspierają reżim. I nie wątpię, że równo obsmarowały urzędującego prezydenta.
PS. wyglądasz na zorientowanego - mam pytanie - gdzie można znaleźć linka do projektu budżetu według obietnic kandydata Dudy - chciałbym wiedzieć skąd weźmie pieniądze na obniżkę wieku emerytalnego czy podniesienie kwoty wolnej od podatku. Ale proszę o rzetelne dane - jeśli jest w stanie dopiąć budżet nie zwiększając długu publicznego, to przecież jest to najlepszy kandydat, nieprawdaż?
Niestety to marionetka w rękach kaczego świra