W sobotę we Wrocławiu odbywa się regionalna konwencja Koalicji Obywatelskiej. Biorą w niej udział oprócz Nowackiej również m.in. przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz kandydat KO na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk.

Reklama

Zdaniem Nowackiej PiS od 2015 r. „zawłaszczył rząd, parlament, szkoły, sądy, prawa kobiet, demokrację. - Dziś mówimy dość – samorządów nie zawłaszczycie - powiedziała.

Dodała, że „dla PiS liczy się władza, a dla Koalicji Obywatelskiej – człowiek”. - Samorząd jest najbliżej człowieka, a program Koalicji Obywatelskiej dla samorządów był dyskutowany w gminach i powiatach. To program wspólny, równy i sprawiedliwy - mówiła Nowacka.

Podkreśliła, że w programie Koalicji Obywatelskiej bardzo dobrze opracowana jest polityka społeczna. - Polityka społeczna musi prowadzić i wspierać obywateli od samego początku, przez dostępne żłobki i przedszkola, przez dobre, otwarte i mądre szkoły, w których dzieci nie tylko dobrze się uczą, ale uczą się również życia w społeczeństwie i budowania relacji; szkoły, gdzie dostępne są ciepłe posiłki - mówiła.

Nowacka dodała, że samorząd to także inwestycje w kulturę i sztukę oraz „otwartą europejską Polskę”. Podkreśliła, że KO zadba też o inwestycje w infrastrukturę w samorządach oraz politykę senioralną. - Dziś bieda w Polsce ma twarz starszej kobiety - mówiła.