Jak pisze gazeta.pl wyniki wyborów do Rady Powiatu Polickiego (woj. zachodniopomorskie) wskazują, że radnym zostanie Shivan Fate. Startował jako przedstawiciel KO a jego wynik to 16,83 proc. oddanych głosów, co zapewniło mu pierwsze miejsce w wyborach do rady powiatu z okręgu nr 1.

Reklama

O tym, że wygrał na Facebooku napisała Anna Rybakiewicz, obecna radna powiatu. "Shivan, ten wynik to nie tylko wygrana twoja i KO, to wygrana Polski tolerancyjnej, otwartej, Polski przyszłości, gdzie o patriotyzmie mówi się w kategoriach obowiązku i pracy, a nie przywilejów. Zasłużyłeś na to jak nikt inny" - zaznaczyła.

Jej zdaniem Fate jest "zwyczajnym ojcem, mężem i obywatelem". "Za***isty, normalny facet" – stwierdza.

Reklama

Shivan Fate jest syryjskim Kurdem. W Polsce mieszka od 19 lat. Studiował informatykę i ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim i Politechnice Szczecińskiej. Pracuje jako główny specjalista ds. badań i analiz w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej.

- Bo mi się tu spodobało. Polska ma jeszcze to, czego już nie ma na zachodzie Europy. Kontakty międzyludzkie, życie społeczne, rodzinne, sąsiedzkie. Ludzie są ze sobą, spotykają się, rozmawiają, razem bawią się po pracy. Ja spotykam się z przyjaciółmi, kolegami z pracy. Świętujemy razem ich sylwestra albo moje Nowroz, powitanie roku 21 marca. Dlatego wolę żyć tutaj niż, jak moi koledzy, w Niemczech czy innych krajach – tak tłumaczył swój przyjazd do Polski w 2015 roku w rozmowie ze szczecińską "Gazetą Wyborczą".