Bronisław Komorowski powiedział, że fakt, iż 89 procent Polaków popiera członkostwo w Unii Europejskiej, wyróżnia nas spośród innych państw Unii. Jest też jednak zobowiązaniem. Prezydent dodał, że dzięki członkostwu odnieśliśmy wiele sukcesów i wiążemy z nim plany na przyszłość.

Reklama

Wybory europejskie 2014: Ostatni dzień kampanii. RELACJA NA ŻYWO>>>

Wiem, że wielu z nas nie przekonała uwikłana w spór partyjny kończąca się właśnie kampania wyborcza. (...) Wiem, że wielu z nas odczuwa brak rzetelnej dyskusji o Europie. (...) Że wielu z nas ma dosyć jałowych sporów polsko-polskich - mówił prezydent.

Naprawdę warto zaznaczyć w niedzielę naszą akceptację dla Polski w integrującej się Europie, dla Polski przynależnej coraz bardziej do świata zachodniego - powiedział Komorowski. - To świat wolności, dobrobytu i bezpieczeństwa - dodał. Prezydent mówił, że o sile i jakości reprezentacji Polski w Parlamencie Europejskim zadecydują nasze głosy, oddane w wyborach.

Bronisław Komorowski przypomniał, że tego samego dnia, gdy będziemy uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Ukraińcy będą głosować, aby potwierdzić swoje prawo do europejskich dążeń. Przykład naszych sąsiadów pokazuje, gdzie moglibyśmy być, gdyby nie konsekwentne dążenie proeuropejskie - podkreślił prezydent.