Liczące 2,5 tys. mieszkańców Tychowo (Zachodniopomorskie) miastem zostało na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 28 lipca 2009 r. Akt nadania wsi statusu miasta burmistrz otrzymała w czwartek wieczorem na uroczystej sesji od wicewojewody zachodniopomorskiego Andrzeja Chmielewskiego.

Hucznie świętowano w Tychowie. Na miejskim już stadionie zorganizowano plenerową zabawę sylwestrową z darmową lampką szampana i gorącym posiłkiem dla tysiąca osób. Leżące w powiecie białogardzkim Tychowo będzie 63. miastem w woj. zachodniopomorskim.

Również Szepietowo w woj. podlaskim jest od 1 stycznia miastem. Także tutaj dla uczczenia zmiany zorganizowano plenerową zabawę sylwestrową. W czwartek na budynku urzędu gminy zmieniono już tablice informacyjne.

W regionie i poza nim Szepietowo słynie z dużego ośrodka doradztwa rolniczego - Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego - który organizuje znane w kraju targi ogrodnicze, wystawy zwierząt hodowlanych i sprzętu rolniczego.

Oprócz Tychowa i Szepietowa 1 stycznia 2010 r. miastami są się również: Łaszczów (powiat tomaszowski, woj. lubelskie), Radłów (powiat tarnowski, woj. małopolskie), Kołaczyce (powiat jasielski, woj. podkarpackie) i Przecław (powiat mielecki, woj. podkarpackie).

Po tych zmianach liczba miast w Polsce wzrośnie do 903.