Dzisiaj pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami na północy kraju. Okresami opady śniegu, mocniejsze w centrum Polski. Na południu opady zamarzającego deszczu i śniegu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C na północnym wschodzie, około -2°C w centrum, do 2°C na południu kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Miejscami, głównie na północy kraju oraz w pasie dzielnic centralnych, zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy także będzie padać śnieg i deszcz. Temperatura minimalna od -7°C na północnym-wschodzie kraju, -3°C w centrum, do -1°C miejscami w Małopolsce, na Podkarpaciu, oraz na wybrzeżu. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie dziś opady śniegu, okresami dość intensywne. Temperatura maksymalna -2°C. Podobnie w nocy, tylko zimniej. Temperatura minimalna -3°C.

Zdaniem meteorologów, jeszcze zimniej będzie w weekend. W niedzielę temperatura spadnie aż do -7 stopni na zachodzie kraju, -9 stopni na Mazowszu i -12 na Mazurach. Cały czas będą występować dosyć spore opady śniegu i silny wiatr ze wschodu.