Dziś w całej Polsce będzie pochmurno. Na Górnym Śląsku, w Małopolsce, Kielecczyźnie i Podkarpaciu oraz na południu Lubelszczyzny spodziewane są opady marznącego deszczu powodującego gołoledź, od południa przechodzące w deszcz.

W województwach opolskim, łódzkim, na południu mazowieckiego i w północnej części lubelskiego padać będzie śnieg lub deszcz ze śniegiem, miejscami możliwe są również opady marznącego deszczu. Na pozostałym obszarze Polski - opady śniegu, miejscami obfite, oraz zawieje i zamiecie śnieżne.

Temperatura maksymalna od -7 st. C na północnym wschodzie do -1 st. C w centrum, na Dolnym Śląsku i nad samym morzem, od -1 do +1 st. C na Górnym Śląsku, Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie, i od +1 do +3 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Uwaga na wichury! W Tatrach powieje halny, w porywach do 80 km/godz.

W nocy również będzie pochmurno. W północnej połowie Polski oraz na zachodzie można spodziewać się opadów śniegu, miejscami obfitych, oraz zawiei i zamieci śnieżnych. Na południu Górnego Śląska, w Małopolsce i na Podkarpaciu będzie padać deszcz. Na pozostałym obszarze opady śniegu z deszczem lub marznącego deszczu.

W niedzielę będzie nadal pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami na wybrzeżu. Opady deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącego deszczu, wystąpią nadal w południowo-wschodniej połowie kraju.