Dyżurny Zakładu Energetycznego Okręgu Radomsko-Kieleckiego poinformował PAP, że najwięcej odbiorców nie ma prądu w rejonie Jędrzejowa, Włoszczowy, Kazimierzy Wielkiej oraz Miechowa w Małopolsce. Część odbiorców nie ma prądu od soboty. Zastrzegł, że nie wszystkie awarie uda się naprawić w niedzielę, gdzieniegdzie połamane są słupy. Rano prądu nie było w 25 tys. gospodarstw.

Dyżurny świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedział PAP, że drogi są czarne mokre lub pokryte błotem pośniegowym. Według dyżurnej Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, trasy te są czarne mokre, lokalnie śliskie.

Ewa Jurkiewicz ze świętokrzyskiej policji przypomina kierowcom o konieczności odśnieżania pojazdów. W piątek w Mikułowicach na trasie krajowej 73 w trakcie mijania się dwóch ciągników siodłowych płat lodu spadł z ciężarówki marki scania na przednią szybę renault. Efektem było stłuczenie szyby, a do kabiny wpadł kawałek lodu, który spowodował uraz oka kierowcy. Poszkodowany trafił do szpitala.

Według dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa świętokrzyskiej straży pożarnej, w związku z anomaliami pogodowymi od rana strażacy interweniowali ponad 60 razy, przede wszystkim usuwając z dróg połamane drzewa i konary.

Synoptycy przewidują, że w nocy wystąpią opady śniegu, możliwa jest też mgła osadzająca szadź.