Jak zaznaczył szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, rzeczywisty efekt zbiórki będzie znany za kilka tygodni.Owsiak podkreślił, że mimo niesprzyjającej pogody, zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pomimo padającego śniegu i mrozu wiele osób uczestniczyło w koncertach i imprezach plenerowych. Dodał, że ludzie chętnie korzystali też z z innych form wspierania orkiestry, np. wpłacając darowizny za pomocą kart kredytowych, czy biorąc udział w internetowych aukcjach.

Wiceprezes Fundacji WOŚP prof. Bogdan Maruszewski przypomniał, że w tym roku Orkiestra po raz drugi gra na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi. "Po raz drugi, bo jak coś zaczynamy, to robimy to porządnie i do końca" - podkreślił. Dodał, że 80 proc. dzieci chorych na nowotwory może być wyleczonych, jeśli rozpoznanie będzie wczesne. Za zebrane w tym roku pieniądze WOŚP chce kupić sprzęt do klinik wysokospecjalistycznych. Środki z zeszłorocznego Finału przeznaczono na zakup aparatury do wczesnej diagnostyki onkologicznej.

W ramach XVIII Finału WOŚP w całej Polsce odbywały się koncerty i różnego rodzaju imprezy. Od rana w kwestach w wielu miejscach w kraju i za granicą uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy. W ubiegłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 40 mln zł. Teraz rekord ten zostanie z pewnością pobity.