Zaginieni pracownicy jednej z firm prowadzących prace geologiczne, to Piotr Patelski, 26-letni mieszkaniec Popowa Kościelnego w woj. wielkopolskim oraz 23-letni Rafał Uziełło z Olsztyna.

Piotr Patelski ma ok. 185 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, ma włosy ciemnoblond średniej długości, oczy piwne, twarz okrągłą oraz zdeformowane palce obu dłoni po przykurczu mięśni.

Rafał Uziełło ma 175 cm wzrostu, również jest krępej budowy ciała, włosy ciemne krótkie, oczy piwne, twarz owalną, uszy średnie, nos średni prosty.

Mężczyźni poruszali się czarnym samochodem terenowym marki nissan patrol o numerze rejestracyjnym PO 866LM. Auto w części ładunkowej ma zamontowaną charakterystyczną wiertnicę.

Zdjęcia poszukiwanych i samochodu można znaleźć na stronie internetowej podlaskiej policji www.podlaska.policja.gov.pl. Prosi ona wszystkich, którzy mogą pomóc, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Białymstoku pod numerem telefonu (85) 670 24 73 lub z najbliższą jednostką Policji tel. 997 lub 112 z telefonu komórkowego.

Rzecznik prasowy podlaskiej policji Andrzej Baranowski powiedział, że mężczyźni ostatni raz byli widziani w nocy z piątku na sobotę. Sprawdzany jest m.in. sygnał o tym, że w sobotę wieczorem mieli być widziani w Kiermusach. Na razie brak jednak konkretów. Policja nie chce spekulować na temat możliwych przyczyn zaginięcia.