"Postępowanie wszczęto w sprawie złożenia nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych za lata 2003-2007" - mówi rzeczniczka prokuratury okręgowej Bogusława Marcinkowska. Jak wyjaśniła, "materiały przekazane przez CBA wymagają procesowego wyjaśnienia, dlatego konieczne było wszczęcie postępowania, ponieważ tylko w toku takiego postępowania można przeprowadzić taką weryfikację". Śledztwo wszczęto w połowie stycznia, ale prokuratura poinformowała o tym dopiero dzisiaj.

Prokuratura nie podaje żadnych informacji na temat danych, zawartych w oświadczeniach. W toku postępowania przesłuchany zostanie Jacek Majchrowski.

Oświadczenia majątkowe Majchrowskiego przekazało w połowie grudnia do krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej Centralne Biuro Śledcze. Jak poinformował wówczas rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, funkcjonariusze CBA badający oświadczenia majątkowe Majchrowskiego "nabrali wątpliwości", ale nie przesądzają, czy doszło do złamania prawa. Dlatego przekazali dokumenty do zbadania prokuraturze.