Profesjonalna plantacja urządzona była w domu jednorodzinnym w jednej z podopolskich miejscowości. Na miejscu policjanci i ABW zatrzymali dwóch mieszkańców Opola - 31 i 41-latka. "Dom jest własnością jednego z zatrzymanych, ale był niezamieszkany i wykorzystywany tylko jako miejsce do hodowli marihuany" - wyjaśnił rzecznik.

Rośliny - było ich ponad tysiąc - rosły w trzech pomieszczeniach. "Plantacja była profesjonalnie przygotowana - wyposażona w lampy i urządzenia nawadniające. Oprócz tego na miejscu znaleźliśmy kilka kilogramów suszu marihuany" - relacjonował Milewski.

Dodał, że około 300 krzaków było przygotowanych do zbioru, pozostałe rośliny były w różnych fazach wzrostu. W domu było również specjalne pomieszczenie przygotowane do suszenia i produkcji narkotyku.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że obaj mężczyźni zajmowali się nielegalnym procederem od kilku lat. Za uprawę marihuany i wytwarzanie narkotyku w znacznej ilości grozi im kara do 15 lat więzienia. Obaj zostali aresztowani na 3 miesiące.