"Czekam na ostateczną wersję scenariusza" - mówi DZIENNIKOWI Przemysław Saleta. "Trochę mnie zdziwiła propozycja stacji, bo moje życie nie wydaje mi się specjalnie wyjątkowe, ale zgodziłem się dlatego, że to może pomóc polskiej transplantologii" - dodaje.

Jego losy będą inspiracją do filmu "Bokser". Mistrz świata w kick-boxingu dwa lata temu oddał nerkę chorej córce i stał się jedną z najbardziej aktywnych twarzy polskiej transplantologii, promując przy każdej okazji przeszczepy. "Mam nadzieję, że ten film przełamie stereotypy. Nie trzeba się bać przeszczepu i po operacji można prowadzić aktywny tryb życia. Moja osoba jest tego dowodem" - mówi Saleta.

Reklama

Nie chce wskazać, którego z polskich aktorów najchętniej widziałby w głównej roli. "Na pewno musi być sprawny fizycznie" - śmieje się.

Film o Agacie Mróz ma być opowieścią o kilkuletnich zmaganiach polskiej sportsmenki z białaczką. Wszystkie filmy mają zadebiutować na antenie w przyszłym roku pod wspólnym szyldem "Prawdziwe historie".

Jako pierwsza zostanie pokazana "Cisza". Właśnie ruszyły zdjęcia do tej produkcji. Film ma być opowieścią o matce jednego z uczniów, którzy zginęli w czasie tragicznej wycieczki na Rysy. Sześć lat temu potężna lawina zabiła tam osiem osób - licealistów z liceum w Tychach i ich opiekuna. W rolach głównych zagrają z znana z komedii "Lejdis" Edyta Olszówka, Marcin Perchuć i Przemysław Sadowski.

W kwietniu ruszy zaś produkcja drugiego filmu z serii. Obraz zatytułowany "Laura" opowie historię cudem ocalałego z katastrofy w kopalni Halemba górnika Zbyszka Nowaka, który pod ziemią przeżył 111 godzin. Nikt nie wierzył w jego ocalenie.

W sześcioczęściowej serii znajdzie się jeszcze "Krzysztof", czyli film o heroicznej walce siostry zamordowanego Krzysztofa Olewnika o prawdę o jego śmierci, oraz "Hala" o katastrofie w czasie Międzynarodowych Targów Katowickich, gdzie odbywała się wystawa gołębi pocztowych. Zginęło tam 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.