Kompleks pogrzebowy z krematorium chce wybudować Piotr Janowski. Za zgodę na spopielarnię zwłok obiecał wybudować w prezencie dla miasta potrzebną kaplicę cmentarną. Ale to nie wszystko. Inwesytcja za 10 mln zł oznacza też dla Jasła miejsca pracy i wpływy z podatków.

Reklama

Dla miasta jednak projekt okazał się zbyt trudny do przełknięcia. W planie poniedziałkowej sesji Rady się nie znalazł. Jak pisze portal nowiny24.pl, dla burmistrz Jasła Marii Kurowskiej temat nie istnieje. "To nie jest dobra promocja" - stwierdza prosto.

>>>Chciał wybudować krematorium w Majdanku

"Było negatywne nastawienie członków komisji rozwoju gospodarczego, więc nie było sensu go wprowadzać do porządku obrad" - dodaje. Temat na Radzie pojawił się w wolnych wnioskach. I spotkał się z ostrym sprzeciwem.

Przedsiębiorca nie zamierza jednak rezygnować. "Przygotuję wszystko na spokojne i w przyszłym roku ponownie zwrócę się do urzędu o zgodę na wybudowanie kompleksu" - mówiny "Nowinom" Janowski. W tym roku, biznesmen nie zdążyłby już z wnioskiem o dofinansowanie z Unii Europejskiej.