Sąd zdecydował, że odpowiednią karą będą dwa lata w zawieszeniu na pięć lat, a dodatkowo 3,3 tys. złotych kary za rozpijanie nieletnich.
Mężczyzna wpadł w lipcu zeszłego roku. Razem z kolegą zabrali dwie 13-letnie autostopowiczki, okłamując, że znają osobę, do której jechały. Zamiast do celu, zabrali dziewczyny do domku wczasowego, gdzie wszyscy pili alkohol. Właśnie tam biznesmen zaczął się dobierać do jednej z nastolatek.
Dziewczynkom udało się uciec. O wszystkim powiedziały rodzicom. Ci zadzwonili na policję. Biznesmen został zatrzymany. Jego kolega - kilka dni później. Obaj tłumaczyli się, że nie wiedzieli, ile lat mają autostopowiczki. Sąd im jednak nie uwierzył. Kolega biznesmena zapłaci grzywnę za częstowanie dzieci alkoholem.
Dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, w Dziennik.pl od samego początku istnienia portalu, czyli kwietnia 2006. Obecnie jest wydawcą i redaktorem Newsroomu, zajmuje się także działem Technologie. W czasie wolnym gra w gry komputerowe oraz maluje figurki do Warhammera. Uwielbia koty.
