Dziennik Gazeta Prawana logo

Sąd zezwolił na zabijanie ptaków

12 października 2007, 15:06
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Na nic skargi ekologów, że wykopywanie i składowanie piachu w rezerwacie ornitologicznym w okolicy warszawskiego Wilanowa zabije mnóstwo ptaków i ryb. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zdecydował: budowa piaskarni jest ważniejsza.

Ekolodzy mówią wprost: "Na kilku hektarach powstaje biologiczna pustynia. Znikają rośliny, giną ryby, więc i ptaki nie mają gdzie żyć" - twierdzą. "Problemem jest zbytnie obniżanie poziomu rzeki. Zachodzi obawa, że piaskarnie wydobywają w sumie więcej piachu, niż rzeka przynosi go z górnego biegu" - wyjaśnia dr Wiesław Nowicki z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jeszcze przed kilkoma laty wydobyciu piachu w tym rejonie sprzeciwiało się nawet Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Jednak decyzją ministra środowiska będzie można w rezerwacie ornitologicznym Wyspy Zawadowskie, w okolicy warszawskiego Wilanowa, wydobywać z Wisły piach. Życie tysięcy zwierząt nie ma dla niego najmniejszego znaczenia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj