Dziennik Gazeta Prawana logo

Prokuratorzy odwołani po egzekucji dwóch braci

12 października 2007, 16:12
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Nie potrafili schwytać groźnego mordercy ani ochronić jego przyszłej ofiary. Dlatego szefowa prokuratury rejonowej w Wołominie, Katarzyna Witkowska, oraz wiceszef prokuratury okręgowej dla Warszawy-Pragi stracili pracę.

Zaniedbaniami prokuratorów, którzy zajmowali się sprawą morderstwa w Wołominie, zajmą się inni śledczy. "Osobne śledztwo w tej sprawie poprowadzi prokuratura spoza Warszawy" - zapowiedział już minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Śledczy i policja od kilku tygodni próbują schwytać Michała Gruszczyńskiego, pseudonim Grucha lub Czuczu, zabójcę dwóch braci - Dariusza i Roberta Cz. z Wołomina.

Bliscy zamordowanych twierdzą, że prokuratura nie reagowała, gdy prosili ją o pomoc. Po śmierci Dariusza Cz. zaczęli poszukiwać mordercy na własną rękę. Najprawdopodobniej zabójca dowiedział się o tym i w sobotę zabił drugiego z braci - Roberta Cz. - na oczach jego żony i dziecka.

Do komend w całym kraju rozesłano portret Gruszczyńskiego. Policjanci ostrzegają: mężczyzna jest niebezpieczny. Może mieć przy sobie nawet dwie sztuki broni.

Dwaj pozostali bracia Cz. oraz ich rodziny mają policyjną ochronę. Ze starszym z nich spotkał się dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj