"Jestem wstrząśnięty tą tragedią" - przyznaje szef policji Konrad Kornatowski. Resort MSWiA wypłaci rodzinom zabitych w sieradzkim więzieniu policjantów po 50 tys. złotych. Będzie też wsparcie dla ich dzieci - dodaje minister Janusz Kaczmarek.
Komendant główny policji zapewnił też, że policja pokryje koszty pogrzebów policjantów, a ich rodziny otrzymają zapomogi. Specjalne stypendia dostaną też dzieci zabitych.
"Będą otrzymywać wsparcie aż do osiągnięcia pełnoletności lub zakończenia edukacji" - wyjaśnił minister Kaczmarek.
Wczoraj w więzieniu w Sieradzu strażnik-desperat na wieżyczce zaczął strzelać z karabinu do nieoznakowanego radiowozu policyjnego. W samochodzie było trzech policjantów i aresztant. Dwaj policjanci zginęli na miejscu, trzeci zmarł w szpitalu. Lekarze przez wiele godzin walczyli o życie postrzelonego aresztanta. Udało się.
Mężczyzna jest przytomny i czuje się lepiej. Teraz będzie dochodził do zdrowia w więziennym szpitalu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|